Erzsébeti Diák IV. évf. 2. száma

«« Vissza ««

1963 november

Újságkivágás1

Szakkörök

 

 

Újságkivágás1

 

Újságkivágás1

 

Újságkivágás1

 

Újságkivágás1

 

Markovics Ildikó 1963 III. d

 

 

Sport hírek

 

Újságkivágás1

 

Újságkivágás1

 

Október 18-án délután tornatermünkben került megrendezésre iskolánk KISZ-szervezetének támogatásával a sportköri vezetőségválasztás. Az iskola igazgatóságán és néhány tanárán kívül a XX. Kerületi Oktatási Osztály és a XX. Kerületi KISZ-bizottság, valamint az iskola minden osztálya elküldte képviselőjét. (Az utóbbi a KISZ-titkárok és sportfelelősök személyében.) A gyűlést Miszlay Margit IV. c, - iskolánk legjobb atlétája és kézilabdása - az elmúlt év sporteredményeinek összefoglalásával nyitotta meg.Újságkivágás1 Ezután Német Erzsébet a kézilabda-szakosztály, Fogelspergel Ágnes az atlétika, Fülöp Irén pedig a gazdasági problémákat ismertette. Végül megválasztották az új vezetőséget, amelynek

 

Elnöke:  Miszlai Margit,
Helyettese:  Gönczy Judit lett.

A résztvevők tapssal köszöntötték az új vezetőséget. Most ezúton kívánok én is eredményes munkát nekik és kiemelkedő sporteseményeket.

  

 

 

 Kosaras Éva 1963 II. d

 

 Újságkivágás1

 

Idén is, mint eddig minden évben, sor került iskolánkban a házi kézilabda-bajnokság megrendezésére. Most ősszel csak a IV. és III. osztályok mérték össze évfolyamonként ügyességüket és tudásukat. A mérkőzések zavartalan lebonyolításában a jó szervezés mellett nagy jelentősége volt a szép időnek is. Így sportpályánk hatalmas kűzdőtérnek bizonyult.

Izgalmas mérkőzések szemtanúi lehettünk

 

a IV. osztályosok bajnokságában, amelyekben kiemelkedő eredményt ért el a C osztály csapata.

1. helyen végeztek 10 ponttal és 61:4 gólaránnyal,
2. a D osztály,
3. az A osztály csapata lett.
A IV. A megelőzte gólarányával az ugyanolyan pontszámú IV. B-t.Újságkivágás1

  

A III. osztályosok bajnokságában az elso helyet a gólarány döntötte el.

1. lett a C osztály 8 ponttal és 44:13-as gólaránnyal.
2. helyen végzett a B osztály, szintén 8 ponttal és 29:21 gólaránnyal.
3. az A osztály csapata lett 7 ponttal.

A mérkőzéseket levezető bírák iskolatársaink közül kerültek ki,

akik minden részrehajlás nélkül, komolyan oldották meg nem könnyű feladatukat.

 

 

 

 

 Vathy Judit 1963 III. c

 

 

«« Vissza ««Észrevételeket és javaslatokat a dokaistvanne@gmail.com e-mail címre várjuk.