«« Vissza ««
2014. október 2-án elhunyt Mikus György fuvolaművész,
a MÁV Szimfonikus Zenekar szólófuvolása,
aki 25 éven keresztül a Lajtha László Zeneiskola fuvolatanára volt.
Emlékére gyászmisét tartanak a pesterzsébeti Szent Erzsébet templomban december 20-án este hat órától.
(pesterzsebet.hu)

A Lajtha László Alapfokú Művészetoktatási Intézmény nyugdíjas tanára,
Mikus György 2011/2012. tanévben vehette át aranydiplomáját.
Dézsi Erika a Lajtha László Zeneművészeti Főiskola egykori diákja Mikus György keze alatt tanult.
Dézsi Erika volt az, aki a Bagi Ilona Leánygimnázium tantestületének
egyik kimagasló egyénisége - Dr. Bayer Istvánné, „Angyal” – tanárnő
emlékére megtartott gyászmisén fuvolajátékával adta tiszteletét az elhunyt pedagógus személyének.
Most - Dézsi Erikán keresztül – édesanyjától, Dala Andorné Kaszap Emőkétől
(1958 A osztály volt diákja) kaptuk meg Mikus György családjának gyászjelentését.
A pesterzsébeti Bagi Ilona Gimnázium és Szakközépiskola honlapján
szerkesztőségünk tisztelettel adózik az elhunyt,
Mikus György fuvolaművész emlékének.
![]()
Nyugodjék békében!
«« Vissza ««
Észrevételeket és javaslatokat a dokaistvanne@gmail.com e-mail címre várjuk.