Fodor Erika tájékoztatta egykori osztályfőnökét, Dr. Gockler Lajosné Piroska nénit, hogy 2020. február 15-ére osztálytalálkozót szerveznek, melyre természetesen Őt is szeretettel meghívták. (A találkozó időpontja később 16-ra módosult.) Február 6-án a tanárnő levelet küldött az osztálynak, mely az alábbiakban olvasható.
Drága Gyermekeim!
Szomorú vagyok, hogy nem tudok veletek lenni ezen a találkozón, de felettem is elszálltak az évek. Beteg lett a gerincem, térdem, kezem, fogam. Majdnem vak lettem a gyógyíthatatlan örökölt (már 25 éve kezelt) glaukómától. Egyedül a memóriám ép. Mindenre emlékszem. Lipcsei Gyuri futásaira, Kocsis Imi mosolygására, Birta András focizásaira, ahol szakadt róla a verejték, Märtz Jani nézelődéseire/mérgelődéseire, de a "jó" gyerekekre is Ivicsisre, Oravecz Jutkára, Fodor Erikára, Deffent Zsuzsira. Sőt a kirándulások is előjönnek, talán Hollóházán voltunk, amikor a szekrényekből előrepültek fehér szellemek! De itt valami kis békák is kerültek az ivókancsóba. Itt a kis Gyuri fiam is velünk volt és annyira megijedt, beugrott az első ágyba a Winklár Évi mellé!!! Virág Laci örök jókedve is emlékezetes, Laci, ugye most is fecsegsz??? De egy szép kép is elővillan, ahogy a szalagtűzőn táncoljátok a "Bécsi keringőt". Winklár Évi a Deli igazgatóval lejtette a táncot.
Ezután már csak az érettségi komoly képei ugranak be és hogy agyon drukkoltam magam minden gyermekemért. És hogy a "legjobb" pillanatban tudjam kihívni a vizsga elnököt ebédelni!!! Órákig tudnék még emlékeket idézni. Látjátok sok szép emlék megmaradt. Hogy kevés került a honlapra, annak fő oka az volt, hogy az én édesanyám nagyon beteg volt, haldoklott és az eszem főleg nála járt, így nem készült sok fénykép. Ha valakinek van képe, juttassa el hozzánk. Most a találkozón biztos fel emlegetitek a "jóságaitokat".
Nagyon köszönöm az osztály nevében is Erikának és Andrásnak a találkozó szervezését és lebonyolítását.
Szeretnék hallani rólatok, hogy hogyan alakult az életetek.
3.sor:Märtz János, Birta András, Lipcsei György, Deffent Zsuzsi, Ivicsics János, Topos Bálint.
Nagyon szuper volt a hangulat, - kezdi beszámolóját Fodor Erika -
megbeszéltük, hogy ezután évente találkozunk, hiszen mi sem vagyunk már fiatalok.
Nagyon jó érzés volt, hogy 20 év után most találkoztunk újra, és úgy tudtunk beszélgetni egymással, mintha tegnap váltunk volna el. Mindenki őszinte és közvetlen volt. Nagyon meghatározó volt életünkben az a 4 év és ez teljesen érezhető volt. Nagyon boldogok voltunk, hogy újra együtt lehettünk. Beszélgettünk az iskolai emlékekről és a jelenről.
Piroska nénit is sokszor emlegettük és nagyon sajnáljuk, hogy nem tudott itt lenni velünk. Felolvastam kedves levelét, melyet nekünk küldött, szinte mindenkire kitért egy-egy sajátos emléket felidézve.
Az osztálytalálkozó délelőttjén küldtünk részére egy cserepes orchideát kártyával, melyet meglepetésnek szántunk és remélhetőleg nagy örömet szereztünk vele. Tudatni szerettük volna, hogy szeretjük és hiányzott a jelenléte.
Szeretettel emlékeztünk valamennyi tanárunkra, azokra is, akik már nem lehetnek velünk.
Elhunyt osztálytársainkról is megemlékeztünk, gyertyát gyújtottunk emlékükre.
Geiger János, Tóth Ferenc, Nyári László, Vinklár Éva, Oravecz János, Kovács József, Nagy Zoltán, Sári János.